Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šití a pletení

Šití a pletení? K tomu mě vždycky vedla moje mamka. Tedy učila mě i háčkovat, vyšívat, drhat z provázků a moje prababička taky kdysi dávno síťovat (to jsem ale spolehlivě zapomněla)

Takže háčkovat jsem uměla, plést jsem se naučila asi na gymplu a vyšívání mě nebavilo, tak jsem to zapomněla.

Když jsem se vdala, koupila jsem si elektrický šicí stroj a taky jsem si pořídila pleták, nejdřív tedy zdědila 1lůžkový, pak někde v bazaru koupila i dvoulůžák. Šicí stroj je Veritas Famula a byla to má nejlepší investice řekla bych.

Mám dva kluky, takže jsem šila hodně bundy, kalhoty, oteplovačky a podobně. Jo a taky na sebe, všechno možné.

Jenže pak najednou šlus - nějak se mi nedařilo, nesedělo mi to, co jsem ušila (asi protože jsem přibrala) a tak jsem několik let stroj vytahovala jen na zašívání riflí a to ještě s krajním odporem.Jenže přišel podzim 2008 a já si koupila kalhoty a potřebovala je prodloužit - zapnu stroj - a nic - po 22 letech vypověděl službu.

Bohužel nebyl nikdo, kdo by se podíval, v čem je problém, tak jsem v panice objela nejbližší elektra a koupila vpodstatě první stroj, co alespoň trochu odpovídal mým představám, tedy Singer Inspiration a nějaký číslo. Jenže co se mě natrápí, je dost háklivý na nitě a co chvíli ho musím čistit a olejovat spodní člunek...

Veritasku jsem vzala k taťkovi, ten ji spravil a tak mám stroje 2. No tedy 3, ještě k nám do rodiny přibyl Overlock značky AEG (aby byla torchu změna), protože díky panenkám a šití na ně se ve mně probudila chuť šít i na sebe a do budoucna .... kdo ví? třeba i pro blízké okolí.